Kiekvienas daiktas gali prisikelti naujam egzistavimui. Tereikia trupučio fantazijos. Žinoma, ir bendraminčių.
Žalvario parko istorija prasidėjo 2005 metais, kuomet parko įkūrėjas Algirdas Nomeika, nusprendė įgyvendinti savo beveik 30 metų brandintą idėją įkurti pramogų parką. Pats Algirdas buvo vienas pagrindinių sostinėje vykusių viešų renginių organizatorių. Per savo gyvenimą įgyvendino nesuskaičiuojamą gausybę renginių, festivalių bei švenčių ir savo sąskaitoje turi net 40 rekordų. Algirdas organizavo tokius renginius kaip: Dainų šventės, Pasaulio lietuvių žaidynės, oro balionų čempionatai, fejerverkų festivaliai ir daug kitų renginių bei švenčių.
Įsigijęs beveik 40ha ploto sodybą netoli Molėtų esančame Skrebulių kaime, Algirdas pamažu pradėjo puoselėti sodybą ir prikėlė ją antram gyvenimui. Parko įdėja – kitas atliekų panaudojimas, suteikiant joms kitą prasmę. Eksponatų kurime neretai naudojamos senos sceninės konstrukcijos ir kitos medžiagos, kurios kadaise turėjo visai kitą paskirtį. Taip norisi atkreipti dėmesį į gamtos bei įvairių išteklių tausojimą ir paskatinti mažinti visuomenės vartotojiškumą. Lankytojams taip pat siekiama parodyti, kaip niekam nereikalingi daiktai gali virsti neįprastais ir įdomiais kūriniais ne tik pramogoms, bet ir įdomioms pamokoms.
Daug eksponatų ir objektų, kurie yra randami parke, susiję su renginiais, kuriuos Algirdas kadaise organizavo, o po jų tiesiog tapo nereikalingi ir dabar yra prikelti antram gyvenimui parke esančioje teritorijoje. Pievoje ant kalvos pastatytos besiplaikstančių žirgų skulptūros, kurios neretai lankytojams primena vaiduoklius, kadaise buvo graži teatro scenos puošmena. Keletas kitų parke esančių eksponatų yra net patekę į Lietuvos rekordų knygą, kaip pvz.: ilgiausiausias paspirtukas ir irklas arba didžiausia pypkė. Kiekvienas kūrinys buvo sukurtas pasitelkiant išradingumą, socialines aktualijas, humoro jausmą ir turi savo prasmę bei savo filosofiją. Parko savininkas savo entuziazmu kurti užkrėtė ir nemažai savo draugų, kurie vėliau tapo jo kolegomis parke ir padėjo Algirdui puoselėti parko idėją.
Neretai lankytojams kyla idėja, kad parke esantys eksponatai gaminami iš žalvario, tačiau žalvaris visiškai nesusijęs su parku ir jame esančiais eksponatais. Čia nėra nei žalvario dirbinių, nei skulptūrų, o parko pavadinimas tiesiog kilo nuo netoliese esančio Žalvarių miestelio.
A. Nomeika yra minėjęs, kad minčių ir idėjų turi 700 metų į priekį, o įgyvendino vos 1 procentą. „Nors sakoma, kad absoliučiai laimingi yra tik kvailiai, manau, save galiu vadinti laimingu žmogumi. Pagaliau darau tai, kas man teikia didžiulį pasitenkinimą. Be to, tai patinka ir kitiems. Ko daugiau reikia?“
Parko įkūrėjo tikslas buvo parodyti, jog visas idėjas galima realizuoti ir kad kiekviena idėja gali tapti realybe. Algirdo svajonė buvo ne praturtėti, o kad žmonės ateitų, pasidžiaugtų ir pamatytų kažką kitokio ir išskirtinio.
A. Nomeika taip pat labai siekė paskatinti studentus ir jaunimą domėtis gamta, ekologija, tvarumu, tvarkymųsi bei daugiau dėmesio skirti gamtai, o ne kompiuteriams, nes daugelis mūsų šiais laikais prie kompiuterių ir mobiliųjų telefonų praleidžiame labai daug laiko.
Po įkūrėjo mirties parką perėmė ir jo puoselėjimu užsiima Algirdo atžalos. A. Nomeikos vaikai toliau stengiasi tęsti tėčio veiklą – pagal galimybes atnaujino parko eksponatus, kūrė naujus, įgyvendino savo idėjas: parke atsirado medžio baubas, iš virinto metalo pagamintas virusas, unikalios vandens čiuožyklos, šviesos medis. Jiems čia viskas artima, nes jie patys prisidėdavo prie senųjų eksponatų – tėtis jiems surengdavo savotišką konkursą, kas sugalvos geriausią idėją. Šiuo metu parko veiklą puoselėja vidurinioji įkūrėjo atžala, taip pat vardu Algirdas.
Dabar dar labiau, nei kadanors, siekiama sukurti atsakingą ir tvarų parką, kuriuo galėtų džiaugtis tiek vaikai, tiek suaugusieji. Stengiamasi, kad į Žalvario parką atvykę žmonės laiką praleistų kuo įsimintiniau. Gausybė parke esančių pramogų ir žaidimų leis smagiai praleisti laiką tiek šeimoms, tiek draugų kompanijoms. Parkas ir toliau organizuoja ekskursijas klasės arba įmonės kolektyvo išvykai, suteikia vietą švęsti gimtadienius ar kitas šventes.
Jeigu dar neteko pabūvoti Žalvario parke, pats laikas tai padaryti! Nepamirškite su savimi pasiimti šeimos narius ar draugų kompaniją bei svarbiausiai - gerą nuotaiką.
Pagarba – visuomet siekiame būti mandagūs, pagarbūs ir dėmesingi visiems parko lankytojams. To pačio tikimės ir iš savo lankytojų.
Tvarumas – kurdami parką įsipareigojame tai daryti atsakingai, atsižvelgdami į mus supančią aplinką ir jos poreikius.
Komandinis darbas – žinome, kad geriausius darbus nudirba ne pavieniai asmenys, o komanda. Gebėjimas pasitikėti vienas kitu, kad ir kokios būtų aplinkybės, kasdienis vienas kito palaikymas, tai vertybės kurių mes mokome ir savo lankytojus.
Mūsų parko misija yra sukurti tokią atmosferą, kuri motyvuotų ir edukuotų lankytojus mažiau skirti laiko kompiuteriams ir mobiliesiems telefonas ir daugiau laiko praleisti gamtoje. Siekti tvarumo, pradėti rušiuoti. Norime, kad tai būtų parkas į kurį norėtųsi grįžti dar ne kartą.
Mūsų, kaip parko vizija, tapti pasaulyje žinomu ir geidžiamu parku, kuriame netruktų nei pramogų, nei edukacinės veiklos.