fbpx

Ką pamatyti Molėtuose?

Molėtai yra mažas miestelis Lietuvos rytuose, esantis tarp Labanoro ir Aukštaitijos nacionalinių parkų. Šioje vietoje yra daugybė nuostabių gamtos ir kultūros paminklų, tad jeigu suplanavote savo atostogas aplink Moletų rajoną ir jau aplankėte Žalvario parką, pateikiame kelias kitas įdomias vietas, ką pamatyti Molėtuose ir aplink juos.

Ežerai aplink Molėtus

Molėtuose ir jo aplinkoje yra keletas žaviausių ežerų, kurie traukia vietinius gyventojus ir lankytojus iš visos šalies. Šie ežerai siūlo įvairias pramogas bei stebina savo gamtos grožiu. Vienas įdomus ežeras, esantis netoli Molėtų, yra Baltieji Lakajai. Šis ežeras yra Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje. Baltieji Lakajai pasižymi skaidriu vandeniu ir spalvingais krantais. Čia galite paplaukioti valtimi, užsiimti žvejyba ar tiesiog ilsėtis gražioje gamtoje.Taip pat verta paminėti Alaušo ežerą, taip pat esantį šalia Molėtų. Alaušas yra vidutinio dydžio ežeras, kuris taip pat siūlo puikias galimybes poilsiui ir vandens pramogoms. Ežero apylinkėse yra nuostabios pikniko vietos, kur galima pailsėti ir mėgautis supančios gamtos grožiu.

Molėtų lankytinos vietos

Be gamtos vietų, yra ir kitos Molėtų lankytinos vietos, kuriose taip pat galima rasti kultūrinių objektų. Pavyzdžiui, lankydami Molėtų kultūros centrą, galite susipažinti su vietos meno ir kultūros darbais. Jame organizuojami įvairūs meno renginiai, koncertai ir parodos, kurias verta aplankyti, norint pamatyti vietos menininkų talentą. Taip pat netoliese yra Molėtų krašto muziejus. Tai yra vieta, kurioje galite sužinoti daugiau apie vietinį gyvenimą ir tradicijas. Muziejuje eksponuojami įvairūs etnografiniai daiktai, buities reikmenys ir liaudies menas. Muziejuje yra įvairių eksponatų, senovinių daiktų, nuotraukų, eksponuojami ir buities reikmenys, dokumentai ir kitos relikvijos, kurios padės susipažinti su Molėtų istorija. Tai puiki galimybė sužinoti apie praeities Molėtų gyvenimą ir įsigilinti į vietos kultūrą.

Aukštaitijos nacionalinis parkas

Viena iš populiariausių Molėtų lankytinų vietų yra Aukštaitijos nacionalinis parkas. Šis parkas yra vienas iš gražiausių Lietuvoje, kuris pasižymi ežerais, miškais ir kalvomis. Tai puiki vieta gamtą mėgstantiems žmonėms, kurie mėgaujasi pasivaikščiojimais gamtoje, stovyklavimu ar plaukimu ežerais.

Labanoro giria

Aukštaitijos nacionaliniame parke taip pat galite apsilankyti Labanoro girioje, kur yra nuostabus Labanoro kraštovaizdžio rezervatas. Tai vienas iš didžiausių nacionalinių parkų Lietuvoje, kuriame rasite įvairių gamtos stebuklų, tokių kaip ežerai, miškai, pelkės, upės ir kitos gamtos atrakcijos. Čia galite pasivaikščioti po daugybę takų, pasimėgauti malonia gamtos aplinka ir išvysti daugybę įvairių augalų ir gyvūnų.

Molėtų astronomijos observatorija

Molėtų observatorija yra viena iš žymiausių astronomijos stebėjimo ir tyrimo vietų Lietuvoje. Ji yra įsikūrusi Molėtų rajono Kulionių kaime. Observatorija buvo įkurta 1969 metais ir yra valdoma Vilniaus universiteto Astronomijos instituto. Jos pagrindinė misija yra atlikti astronominius tyrimus, stebėti kosminius objektus ir vykdyti mokslinius tyrimus apie mūsų visatos paslapčių atskleidimą. Molėtų observatorija yra įrengta ant astronominės kalvos, todėl ją aplinkoje nėra didelių šaltinių, kurie galėtų trukdyti stebėjimui. Tai suteikia puikią sąlygą tyrinėti žvaigždes, planetas, meteorus, žemės palydovus ir kitus kosminius reiškinius. Pagrindinis observatorijos pastatas yra įrengtas su specialiais teleskopais, leidžiančiais stebėti įvairių bangų ilgius ir spektrus. Ten taip pat yra modernios technologijos prietaisai, skirti duomenų surinkimui ir analizei. Molėtų observatorija aktyviai bendradarbiauja su kitomis astronomijos institucijomis ir dalyvauja tarptautiniuose moksliniuose projektuose. Be mokslinių veiklų, observatorija taip pat pritraukia lankytojus ir organizuoja viešuosius renginius, kaip antai stebėjimus žvaigždėtose naktimis, populiarių astronomijos pranešimų ir paskaitų serijas. Tai suteikia galimybę visuomenei susipažinti su astronomijos pasauliu ir išmokti daugiau apie mūsų kosminę aplinką. Tai vieta, kurioje galima stebėti žvaigždes ir kitus astronominius objektus. Observatorijoje yra teleskopai ir kitos priemonės, kurios leidžia mokslininkams ir lankytojams tyrinėti kosmosą. Reikalinga ekskursijoms reikalinga išankstinė rezervacija.

Alantos dvaras

Alanto dvaras yra istorinis ir architektūrinis kompleksas Lietuvoje, esantis Alantos miestelyje, Švenčionių rajone. Dvaro istorija siekia XVIII amžių, o pastatai atspindi įvairius architektūros stilius, pradedant baroku ir baigiant neoklasikine ir neoromantinės epochos elementais. Dvaro teritorijoje yra trys pagrindiniai pastatai: dvaro rūmai, kurie buvo pastatyti XVIII amžiuje ir atstovauja barokiniam stiliui, parkas ir koplyčia. Rūmuose buvo puošnių kambarių su freskomis, ornamentuota grindinė medžiaga ir vertingais interjerų elementais. Nepaisant to, dvaro pastatai patyrė žalą per praėjusius amžius ir yra dalinai nuosavybės būklėje. Alantos dvaro parkas yra vienas iš seniausių ir geriausiai išsaugotų parkų Lietuvoje. Jis pradedamas kurti dar XVIII amžiuje ir yra sukurtas peizažo parko stiliaus principais. Parkas yra žymimas retomis ir egzotiškomis medžių rūšimis, labirintais, fontanais ir skulptūromis. Jame taip pat yra žydinčių gėlių sodas, kuris pritraukia lankytojus savo grožiu.

Tai tik kelios pagrindinės lankytinos vietos Molėtuose. Pasirinkimų ką veikti Molėtuose ir aplink juos tikrai apstu. O jei neapsispręsite kurią iš šių vietų verta aplankyti, Žalvario parkas jūsų visuomet ir vėl lauks su smagiomis pramogomis ir gera nuotaika.